Skip to content

CAPRADERM® Balneum GM 10g

2.50 €


Kúpeľová prísada s vysokým obsahom kozieho kolostra a srvátky v kombinácii so soľou z Ružového jazera pre zlepšenie kvality kože s atopickým ekzémom, dermatitídami, ekzémami, seboreou, akné a pre upokojenie, regeneráciu a úpravu prirodzeného kožného mikrobiómu a pH kože a slizníc. Vhodná je tiež ako lokálny či sedací kúpeľ.


Bielkovinová časť srvátky z kozieho mlieka podporuje hydratáciu kože, zabraňuje jej vysušovaniu, zlepšuje jej prekrvenie a tým aj jej odolnosť. Srvátka obsahuje značné množstvo kyseliny mliečnej a citrónovej, ktoré sa podieľa na regulácii látkovej výmeny buniek, zlepšujú mikrocirkuláciu a hydratáciu pokožky, má bakteriostatické (zastavujú rast mikróbov) účinky. Rovnako podporuje obnovu kožnej bariéry, stabilizuje pH ochranného filmu a aktivuje regeneračné procesy starnúcej kože. Pôsobí na pokožku tak, že ju omladzuje, vyhladzuje a zvláčňuje.

Prítomné antioxidanty (selén, taurín) zvyšujú odolnosť pokožky proti UV žiareniu. Srvátka obsahuje aj dôležité vitamíny skupiny B, predovšetkým dexpantenol a kyselinu pantoténovú, ktoré majú nielen hydratačné, ale aj upokojujúce účinky.

 

Prípravky s obsahom srvátky kozieho mlieka sú veľmi vhodné na ošetrenie citlivej dehydratovanej pleti a tiež mastnej problematickej pleti so sklonom k akné.

Prípravky s obsahom zložiek kozieho mlieka sa používajú pre svoju biologicky aktívnu hodnotu tiež v liečbe a prevencii akné, atopického ekzému a psoriázy.

Sú vzhľadom k svojmu komplexnému prínosu v ošetrení vhodné pre všetky typy pleti vrátane citlivej.

 

Soľ z afrického Ružového jazera je podobná soli z Mŕtveho mora. Súčinnosťou mikroorganizmov a minerálov vzniká ružovkastá soľ, ktorá dáva neopakovateľnú farbu celému jazeru. Najviac zo zastúpených minerálov sú katióny sodíka, horčíka, vápnika a draslíka anióny chloridy, sírany a hydrouhličitany. Roztok soli veľmi pozitívne ovplyvňuje pokožku s ekzémami a psoriázou.

 

Odporúčané dávkovanie: 1g kúpeľovej prísady na 2 litre vody

 

(Detská vanička má objem cca 40L, klasická vaňa má objem cca 120L.)

 

Kúpeľ sa doporučuje 1 krát denne.

Viac info na http://www.dermatology.sk/capraderm-balnea.php